7. Uluslararası İstanbul Akıllı Şebekeler ve Şehirler Kongre ve Fuarı’nın tanıtımı yapıldı

ENERJİNİN KALBİ ICSG İSTANBUL 2019’DA ATACAK

Enerjinin dev organizasyonu 7. Uluslararası İstanbul Akıllı Şebekeler ve Şehirler Kongre ve Fuarı’nın (ICSG İstanbul 2019) tanıtımı yapıldı.

25-26 Nisan tarihlerinde Haliç Kongre Merkezi’nde gerçekleşecek olan ICSG İstanbul 2019 Kongre ve Fuarının ikinci yürütme kurulu toplantısı fuarın stratejik partnerliğini üstlenen Enerji Verimliliği Derneği’nde (ENVER) yapıldı. 25 Mart Salı günü gerçekleşen ve moderatörlüğünü ENVER Yönetim Kurulu Üyesi Bülent Şen’in yaptığı toplantıya ICSG İstanbul 2019 Yürütme Kurulu Başkanı Prof. Matthias Finger’ın yanı sıra TÜSİAV, ELDER, ENERJİSA, LUNA, ABB, YTÜ, Gazi Üniversitesi, Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi gibi kurum ve kuruluşların temsilcileri katıldı. Toplantıda yurt içinden ve yurt dışından enerji sektörünün paydaşlarını ağırlayacak olan ICSG İstanbul 2019’un kongre programı açıklanırken aynı zamanda fuara dair önemli detaylar paylaşıldı.

ICSG İSTANBUL 2019 SAYISIZ FIRSATLAR SUNACAK

Geleceğin akıllı şebekeleri ve şehirlerine yön verecek tüm konuların ele alınacağı, sektörün global buluşma noktası ICSG İstanbul 2019 Yürütme Kurulu toplantısında Yürütme Kurulu Başkanı Prof. Matthias Finger, ICSG İstanbul 2019’da altyapılarda verimliliği artırmak için sayısız ve benzersiz fırsatlar sunulacağına bir kez daha değindi. ICSG İstanbul 2019 ile gelişmekte olan tüm ülkeler için fikirlerin faydaya dönüşmesine öncülük etmek istediklerini bildiren Finger ICSG İstanbul 2019’da geleneksel altyapı sınırlarının aşılacağını yeni ve farklı hizmetlerin bir araya geleceği bir Kongre ve Fuara tanıklık edileceğini ifade etti. Hızla değişen teknolojileri, ekonomik fırsatları ve toplum ihtiyaçlarının göz önünde tutarak organize edilen ICSG İstanbul 2019’un bir parçası olmaktan ve enerji devlerini bir araya getirmekten memnuniyet duyduğunu Yürütme Kurulu üyeleri ile paylaştı.

DÜNYA ENERJİSİNE YÖN VEREN İSİMLER ICSG İSTANBUL 2019’DA

ICSG İstanbul 2019, Fransa Enedis Genel Sekreteri Michel Derdevet, Avusturya Cyber Grid Proje Müdürü Andraz Andolsek, Amerika Birleşik Devletleri Willdan Energy Solution Başkan Yardımcısı Dr. Mehdi Ganji, VITO Sürdürülebilir Enerji & Akıllı Şehirler Strateji Koordinatörü Guy Vekemans, IEEE PES Başkanı Prof. Dr. Saifur Rahman, 2015-2016 IEEE Asya&Pasifik Bölgesi Başkanı Ramakrishna Kappagantu, Hindistan Akıllı Şebekeler Federasyonu (GSGF) Başkanı Reji Kumar Pillai, Honeywell/W.R. Sweatt Teknoloji Yönetimi Başkanı Dr. Tariq Samad gibi global enerjiye yön veren isimleri konuşmacı olarak ağırlayacak.

AKILLI ENERJİYE DAİR TÜM KONULAR KONUŞULACAK

Sektörün önde gelen isimlerinin buluşacağı ICSG İstanbul 2019 Kongre ve Fuarında akıllı şehir ve şebekelere yön verecek tüm konular ele alınacak. ICSG İstanbul 2019’da açılış konuşmaları Elektrik Dağıtım Hizmetleri Derneği (ELDER) Başkanı Serhat Çeçen,Enerji Verimliliği Derneği (ENVER) Başkanı Murat Kalsın,Türkiye Doğal Gaz Dağıtıcıları Birliği (GAZBİR) Başkanı Yaşar Arslan ve Mimarlar ve Mühendisler Grubu (MMG) Başkanı Osman Balta tarafından yapılacak. ICSG İstanbul 2019; IEEE PES Endüstri Paneli: Akıllı Şebekeler ve Şehirler için Stratejik Teknoloji Trendleri,Akıllı Şebekeler ve Şehirlerde Ölçüm Altyapısı ve Veri Güvenliği Paneli, Yenilenebilir Enerji Entegrasyonunun Artırılmasından Kaynaklanan Değişiklikler ve Fırsatlar konulu Almanya – Türkiye İşbirliği Paneli, Akıllı Enerji Politikaları ve Regülasyon Paneli,Akıllı Şehirlerin Yönetimi Paneli ve Akıllı Dağıtık Enerji Paneli’ne ev sahipliği yapacak. Akıllı Şehirlerde Sanayileşme, Gelecek Nesil Şebekeler ve İletişim Altyapıları, Dijital Şebekelerde İleri Jenerasyon Powerline Haberleşmeler, Akıllı Kentsel Devinim, Ulusal Enerji Verimliliği Eylem Planında Akıllı Uygulama Fırsatları, Akıllı Şehir Mobilyaları, Bağlantılı Sistemler, DağıtımTarafı Enerji Verimliliği Fırsatları, Akıllı EnerjiAltyapısı ve Yeni Nesil Mobiliteve daha birçok konunun konuşulacağı ICSG İstanbul 2019 ayrıca enerji verimliliğini artırmak için fırsatlar sunacak.

ICSG İstanbul 2019 yurt içinden, dağıtım şirketlerinden, belediyeler, OSB’ler, üniversitelerden, enerji ve teknoloji firmalarından tüm sektör paydaşlarının yetkili isimlerini ağırlayacak. IEEE PES (Power & Energy Society) tarafından akredite edilmiş Türkiye’deki tek uluslararası kongre olan ve ‘Uluslararası Bilimsel Kongre ve Uluslararası Fuarlar’ unvanına sahip olan ICSG İstanbul 2019 ayrıca Türkiye’nin dünyaya tanıtılmasında rol alacak.

T.C. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, T.C. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı,T.C. Ticaret Bakanlığı’nın destekleriyle, Elektrik Dağıtım Hizmetleri Derneği (ELDER), Enerji Verimliliği Derneği (ENVER), Türkiye Doğal Gaz Dağıtıcıları Birliği (GAZBİR), Mimar ve Mühendisler Grubu (MMG), Elektrik ve Elektronik İhracatçıları Birliği’nin (TET) stratejik partnerliğinde ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin himayesinde gerçekleşecek olan ICSG İstanbul 2019’un ana sponsorluğunu BAYLAN, KÖHLER ve LUNA yapıyor.

HHB Expo tarafından düzenlenen ICSG İstanbul 2019, Almanya, Amerika Birleşik Devletleri, Avusturya,Azerbaycan, Bangladeş,Belçika,Birleşik Arap Emirlikleri, Bosna Hersek, Brezilya,Çin, Danimarka, Estonya, Filistin, Fransa, Gana, Gürcistan, Hindistan,Hollanda,İngiltere,İran, İspanya,İsviçre, İtalya,Katar, Kırgızistan,Kongo Cumhuriyeti, Kore,Kuzey Kıbrıs,Nijerya,Özbekistan,Polonya, Ruanda, Slovenya,Suudi Arabistan, Uganda, Yunanistan gibi ülkelerden gelecek olan heyetleri ağırlayacak.

-ENERGYWORLD-

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Pin It on Pinterest