Aksa grup şirketleri bir araya gelerek “ENERJİMİZ YARINLARA” isimli büyük bir sosyal sorumluluk projesi başlattı

Enerjinin farklı alanlarında faaliyet gösteren Aksa grup şirketleri bir araya gelerek “ENERJİMİZ YARINLARA” isimli büyük bir sosyal sorumluluk projesi başlattı. İlk durağında Rize’deki Şehit Nedim Çalık İlk ve Ortaokulu ile Trabzon’daki Bulak İlk ve Ortaokulu’nu ziyaret eden Aksa “Enerjimiz Yarınlara” ekibi, bu okullardaki 4, 5, 6 ve 7. sınıf öğrencilerine enerji konusunda kapsamlı bir eğitim verdi. Aksa Enerji, Aksa Doğalgaz, Aksa Elektrik ve Aksa Jeneratör çalışanlarından oluşan ekip tarafından gerçekleştirilen eğitimlerde grup şirketleri; kendi faaliyet alanlarının yanı sıra enerji kaynakları, enerji verimliliği, tasarruflu enerji kullanımı, temiz enerji kavramı ve enerji üretimi gibi enerji hakkındaki her konuda öğrencilere bilgi verdi. “ENERJİMİZ YARINLARA” projesi ile yıl sonuna kadar Türkiye’nin dört bir yanındaki okullarda 2000 öğrenciye ulaşılması hedefleniyor.

Aksa “ENERJİMİZ YARINLARA” projesiyle 2019 sonuna kadar 2000 çocuğa enerji eğitimi vermeyi hedefliyor

Türkiye’nin en köklü enerji grubu Kazancı Holding çatısı altında yer alan Aksa markalı grup şirketleri, “ENERJİMİZ YARINLARA” isimli büyük bir kurumsal sosyal sorumluluk projesi başlattı. Aksa Enerji, Aksa Doğalgaz, Aksa Elektrik ve Aksa Jeneratör şirketleri tarafından ortak yürütülen “ENERJİMİZ YARINLARA” projesiyle, grup şirketlerinden seçilen çalışanlar Türkiye’nin dört bir yanını dolaşarak, köylerdeki ilköğretim okullarında enerji eğitimleri verecek.

Projenin ilk durağı olarak 19 Mart’ta Rize’nin Çaykent Beldesine bağlı Şehit Nedim Çalık İlk ve Ortaokulu’nu ziyaret eden Aksa Enerjimiz Yarınlara Ekipleri, 20 Mart’ta ise Trabzon Ortahisar’a bağlı Bulak İlk ve Ortaokulu’ndaki öğrencilerle bir araya geldi. Her iki okulda da tüm 4, 5, 6 ve 7. sınıf öğrencilerine enerji eğitimi verilirken bu eğitimlerde enerji kaynakları, tasarruf yöntemleri, enerji verimliliği ve enerji okuryazarlığı gibi enerjiye dair merak edilen her konu, eğlenceli anlatımlarla öğrencilere aktarıldı.

Enerjiye dair her şey…

Kazancı Holding’in Aksa grup şirketleri, faaliyet alanlarını çocukların anlayabileceği basit bir dille anlatarak; kullandığımız enerjinin üretimi, kullanımı ve bunun değerini kapsamlı bir şekilde aktarma fırsatı buldu. Doğal gazın kullanım alanlarından jeneratörün çalışma prensibine, elektrik tarihinden bilinçli elektrik kullanımı ve enerji üretimine dair her şey bu eğitimlerde işlendi. Tüm bunların yanı sıra ilköğretim öğrencileri Aksa markasına özel hazırlanan hem eğitici hem de eğlendirici matematik oyunlarıyla keyifli bir gün geçirdi. Etkinlik sonunda öğrencilere; projeye özel olarak hazırlanan Enerji Ansiklopedisi, çeşitli kırtasiye gereçleri, zeka oyunu ve sırt çantası hediye edildi.

Enerjinin tüm alanlarında hizmet vermenin getirdiği sorumluluk ile yarınımız olan çocukları enerji tüketimi konusunda bilgilendirmek ve bilinçlendirmeyi amaçlayan Aksa grup şirketleri, “ENERJİMİZ YARINLARA” projesi ile yıl sonuna kadar 2000 öğrenciye ulaşmayı hedefliyor.

-ENERGYWORLD-

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Pin It on Pinterest