Avrasya’nın En Büyük Çevre Teknolojileri Fuarı İçin Geri Sayım Başladı

Dünya’nın kanseri çevre kirliliği, artan nüfus artışı ve şehirleşme ile birlikte dev bir sorun olarak karşımıza çıkıyor. İstanbul, çevre sorunlarına çözüm önerileri sunan, çok önemli bir buluşmaya ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. Hem Türkiye hem de Dünya tarafından yakından takip edilen ‘IFAT Eurasia Çevre Teknolojileri Fuarı’ 28 -30 Mart tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi’nde düzenlenecek. T.C. Ticaret Bakanlığı tarafından, uluslararası nitelikli fuar kapsamına alınan organizasyon, yabancı yatırımcıların buluşacağı “Uluslararası Alım Heyeti” programına da ev sahipliği yapacak.

Mart ayında ülkemizde gerçekleşecek Avrasya’nın en büyük çevre teknolojileri fuarı için geri sayım başladı. Sektör profesyonellerinin ajandasında ilk sırada yer alan IFAT Eurasia, 2017’de 18 ülkeden 412 katılımcıyı aynı platformda buluştururken, bin 21’i uluslararası olmak üzere toplam 63 ülkeden 11 bin 326 ziyaretçi ağırladı. Dünyanın en büyük Çevre Teknolojileri fuarı olan IFAT ile dönüşümlü olarak iki yılda bir düzenlenen IFAT Eurasia, 2019 yılında da çıtayı yükseltecek.

Mevcut çevre kirliliğinin yüzde 50’si son 35 yılda meydana geldi. Birçok nedene bağlı gelişen kirliliğe karşı en önemli çözüm çevre teknolojilerinden geçiyor ve çevre teknolojileri büyüme ivmesi en yüksek sektörler arasında gösteriliyor. Fuarın, sektörün geleceği için büyük önem taşıdığını belirten IFAT Eurasia Proje Müdürü Namık Sarıgöl, “Küçük ve büyük ölçekli sektör paydaşlarının, ulusal ve uluslararası teknoloji ve hizmet üreticilerinin, kamu ve özel sektör temsilcilerinin aynı çatı altında buluşması, Türkiye’de gelişmekte olan çevre teknoloji sektörünün tam anlamıyla bir pazar haline gelmesine katkıda bulunuyor” dedi. Sarıgöl sözlerini şöyle sürdürdü: “Sürdürülebilir bir yaşam hedefi ile üretim, tüketim ve toplumun refah seviyesinden ödün vermeden çevrenin korunmasının yöntemleri ile ilgilenen çevre teknolojileri sektörü, bu hayati görevini dünyaya hakkıyla duyurmalı.”

IFAT Eurasia Çevre Teknolojileri Fuarı hakkında detaylı bilgi için http://ifat-eurasia.com/tr/ sitesini ziyaret edebilirsiniz

Kaynak: Bültenler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Pin It on Pinterest