Giriş bileti “ambalaj atığı” olan çevre teknolojileri fuarı kapılarını açıyor

Tarsus Turkey tarafından T.C. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın desteğiyle 15.’si gerçekleştirilecek Uluslararası Geri Dönüşüm, Çevre Teknolojileri ve Atık Yönetimi Fuarı REW İstanbul, 21 Mart Perşembe günü Tüyap Beylikdüzü’nde kapılarını açıyor. Geri dönüşüm makinelerinden atık bertaraf teknolojilerine, çöp ayrıştırma sistemlerinden yeni nesil çevre temizlik araçlarına, su ve atık su arıtmadan biyoenerjiye kadar tüm sektörel yeniliklerin bir arada sergileneceği fuara bu yıl, “Sıfır Atık” seferberliğine dikkat çekmek amacıyla bilet yerine metal, cam, plastik veya karton ambalaj atığı ile girilecek. 20 ülkeden 170 firmanın katılacağı fuarı, yurt içi ve yurt dışından 12 bin alıcının ziyaret etmesi bekleniyor.

Avrasya’nın lider çevre teknolojileri fuarı REW İstanbul, “Katı Atık, Atık Su, Atık Gaz ve Yeşil Enerji” başlıkları altında 21-24 Mart tarihlerinde 15.’nci kez düzenleniyor. Atıklarını enerjiye ve yeniden hammaddeye dönüştürmek isteyen sanayiciler ve KOBİ’ler ile bunları çatısı altında bulunduran Organize Sanayi Bölgeleri, çevre sorumluluğu bulunan belediyeler, atıktan mamul ve yarı mamul üreten sektör temsilcileri, üreticiler ve yeni pazarlara açılmayı hedefleyen yatırımcılar, ihtiyaçları olan tüm yenilikleri REW İstanbul 2019’da bir arada bulabilecek. 2005 yılından bu tarafa her yıl uluslararası geri dönüşüm, atık yönetimi ve çevre teknolojileri sektörünü İstanbul’da buluşturan fuar, farklı pazarlara açılmak, alternatif ticaret kanalları yaratmak ve yeni işbirliği fırsatları yakalamak isteyen katılımcı ve ziyaretçilerine yine eşsiz ticaret fırsatları sunacak.

Fuar alanına kurulacak özel platformda uygulamalı eğitimler verilecek!

Resmi rakamlara göre yaşanan iş kazalarının önemli bir bölümü yüksekten düşme şeklinde kayıtlara geçiyor. Geri dönüşüm, atık yönetimi ve çevre teknolojilerine dair tüm yeniliklerin bir arada sergileneceği REW İstanbul 2019, bu kapsamda iş ve işçi sağlığına yönelik özel bir etkinliğe de ev sahipliği yapacak. Tüyap Beylikdüzü’ndeki fuar alanına kurulacak özel platformda, İş Güvenliği Uzmanları Derneği İSGDER, REW İstanbul ziyaretçilerine, yüksekte çalışmanın püf noktalarını uygulamalı olarak gösterecek. Uygulamalı eğitimler ve konferanslar, 21-24 Mart tarihlerinde düzenlenecek fuar boyunca ücretsiz olarak takip edilebilecek.

Çöpten enerji üretimi, geri dönüşüm ile atıklardan hammadde elde edilmesi, suyun geri kazanımı, yeni nesil çöp toplama, çevre temizlik teknolojileri ve daha birçok yeniliğin sergileneceği, yurt içi ve yurt dışından binlerce profesyonelin ziyaret etmesi beklenen REW İstanbul, 24 Mart Pazar akşamına kadar ziyaret edilebilecek.

REW İstanbul 2019

Yer: İstanbul TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi, Beylikdüzü

Açılış: 21 Mart 2019 Perşembe / Saat: 10.00

Kapanış: 24 Mart 2019 Pazar / Saat: 17:00

www.rewistanbul.com

Kaynak: Bültenler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Pin It on Pinterest