Güney Afrika’da Türk Rüzgârı: Aksa Jeneratör

Dünyadaki ilk 5 jeneratör üreticisinden biri olan Aksa Jeneratör, her yıl olduğu gibi bu yıl da enerji ve elektrik sektörünü bir araya getiren 22 yıllık bir geçmişe sahip olan Power Electricity World Africa’ya (PEWA)’ta katıldı. Güney Afrika’nın en büyük ve uzun süreli enerji ve elektrik fuarı Power Electricity World Africa (PEWA) 26-27 Mart tarihlerinde Güney Afrika’nın Johannesburg şehrinde gerçekleşti.

Türkiye jeneratör sektörünün lideri olan Aksa Jeneratör katıldığı fuarlarla Afrika kıtasında da elektrik ve enerji sektöründe adından söz ettirmeye devam ediyor.

Aksa Jeneratör, pazar ihtiyaçlarına en uygun çözüm getiren ürünlerini elektrik malzemeleri, enerji ile enerji makineleri sistemleri, rüzgâr enerjisi ekipmanları, ışıklandırma ve ışıklandırma aksesuarları sektörlerini bir araya getiren Power Electricity World Africa’da (PEWA) Fuarı’nda ziyaretçileriyle buluşturdu. 26-27 Mart tarihlerinde Güney Afrika’nın Johannesburg şehrinde gerçekleşen fuara 800’ü VIP, 300 katılımcı firma, 8 binden fazla ziyaretçi ziyaret ederken 200 sektör temsilcisi de konuşmacı olarak katıldı.

Yurtdışındaki yatırımlarına devam ederek Güney Afrika’da Aksa Jeneratör varlığını sürdüreceğini vurgulayan Aksa Jeneratör CEO’su Alper Peker “Afrika ile ilişkilerimiz çok uzun yıllara dayanıyor. Afrika pazarı hem Türk jeneratör sektörü için hem de bizim için çok önemli. Yurtdışında kendi sektörümüzle ilgili fuarlara katılarak hem markamızı hem de ülkemizi temsil ediyoruz. Bir Türk firması olarak Aksa Jeneratör’ün Güney Afrika’da bayrağının dalgalanması çok gurur verici. Önümüzdeki dönemde de bu tarz fuarlara katılıp pazardaki enerji ihtiyaçlarını karşılamaya devam edeceğiz” dedi.

-ENERGYWORLD-

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Pin It on Pinterest