“Petroleum Istanbul” 28-30 Mart tarihleri arasında düzenlenecek

GÖZLER ENERJİ DEVLERİNİN BÜYÜK BULUŞMASINDA

Dünyada ve Türkiye’de faaliyet gösteren enerji sektörünün dev firmaları, sektörün en kapsamlı fuarı için bir kez daha İstanbul’da buluşuyor.  Bu yıl 28 Mart tarihinde 14’ncü kez “ Enerjide Dijital Devrim” konseptiyle TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenecek “Petroleum Istanbul”a yaklaşık 300 firma katılacak. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez ve EPDK Başkanı Mustafa Yılmaz tarafından açılacak olan fuar, TOBB Petrol Meclisi, PETDER, ADER, Türkiye LPG Derneği, TOBB LPG Meclisi, PÜİS, TABGİS tarafından da destekleniyor. Petroleum Istanbul 2019 ile birlikte Gas & Power Network, 3. Elektrik, Doğal Gaz ve Alternatif Enerji, Ekipmanları ve Teknolojileri Fuarı da eş zamanlı olarak düzenlenecek.

Uluslararası Petrol, LPG, Madeni Yağ Ekipmanları ve Teknolojileri Fuarı Petroleum Istanbul, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı ile EPDK başta olmak üzere, enerjiyle ilgili tüm kamu kurum ve kuruluşlarının özel sektörle bir araya gelmesini sağlayan ortak bir platform da oluşturuyor.  Fuarda ayrıca birer yaşam merkezine dönüşen istasyonlarının akaryakıt dışındaki satışlarında önemli bir yer tutan ürünlerin temsilcileri ve franchise veren markaların yöneticileri ile birlikte diğer tedarikçiler de yer alacak.

Bu yıl ki teması “Akıllı Teknolojiler, Akıllı İstasyonlar”  ile geleneksel ürün segmentlerinin yanı sıra Oto LNG, Oto CNG, Elektrikli Araç Şarj İstasyonları ve İstasyon Marketlerini içine alacak şekilde kapsamı genişletilen fuar; ulusal, bölgesel ve uluslararası enerji şirketleri için önemli bir iş birliği ortamı da sağlayacak. Petroleum Istanbul’u 2019’u açık kalacağı 3 gün boyunca 50 bin kişinin ziyaret etmesi bekleniyor. 

“İstasyonlar artık birer yaşam alanına dönüştü”

Enerji Yayın Grubu Başkanı A. Sertaç Komsuoğlu fuarla ilgili olarak, “Dev bir sektörün temsilcilerinin devler arenasında boy göstereceği fuar, dijital devrim temasıyla ilginç ve o kadar da renkli bir hale bürünecek. Firmalar ve markalar yeniliklerini ve teknolojiye olan yatırımlarını bayilere ve sektör temsilcilerine en yakından tanıtma fırsatını bulacaklar. Teknoloji baş döndürücü bir devinim içinde. Hep birlikte enerji sektörünün bu devrimi ne kadar  özümsediğini ve nasıl yaklaştığını gözlemleyeceğiz. Artık istasyonlarımızı birer akaryakıt dolum yeri olarak görmüyoruz. İstasyonlar,  marketleri, alışveriş merkezleri, restaurantları, cafeleri ve bir çok sosyal imkanlarıyla birer yaşam alanlarına dönüşmüştür. Ziyaretçilerimiz ve firma temsilcileri artık istasyonlarımızı bu şekilde bir bütün olarak ele alacaklar ve buna göre iş yapış şekillerini düzenleyeceklerdir”  diyerek Petroleum Istanbul’un bayiler için çok önemli bir organizasyon olduğunun altını çiziyor.

“50 bin ziyaretçi bekliyoruz”

Enerji Fuarcılık CEO’su Mustafa Akıncı ise Petroleum Istanbul, ulusal, bölgesel ve uluslararası enerji şirketleri için önemli bir iş birliği ortamı da sağlayacağını kaydederek “Enerji sektörünün en önemli firma ve markalarını kıtaların buluştuğu yerde buluşturuyoruz. Geçmiş Petroleum Istanbul organizasyonlarına baktığımızda ülkemizde faaliyet gösteren yerli ve yabancı şirketler ile birlikte Türkiye’ye henüz yatırım yapmamış enerji şirketlerinin ilgilisini gözlemlemiştik. Konjonktürel olarak enerji sektörüne ve Türkiye’ye bu ilgi nedeniyle Petroleum Istanbul önemli bir açığı kapatacak ve işbirlikleri için ortam yaratacaktır” dedi.  Akıncı,  Gas&Power Network fuarının da Petroleum Istanbul Fuarı ile birlikte düzenleniyor olmasının da enerji sektörünün tüm paydaşlarının aynı çatı altında toplanacak olması açısından ayrı bir önem taşıdığını vurguladı.

-ENERGYWORLD-

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Pin It on Pinterest