Sorgun’da eğitime TANAP dokunuşu

Sorgun’da eğitime TANAP dokunuşu

TANAP Sosyal ve Çevresel Yatırım Programları (SEIP) kapsamında Yozgat’ın Sorgun ilçesinde desteklenen 8 projenin toplu açılış toplantısı gerçekleşti. Yozgat Valisi Kadir Çakır’ın makamında ziyaret edilmesiyle başlayan program, eğitim ve çevre alanlarının yanı sıra engelli yurttaşları sosyal yaşamlarında destekleyeme yönelik projelerin de tanıtıldığı toplantıyla devam etti. Toplantıya TANAP Kalite, İş Sağlığı Güvenliği, Sosyal ve Çevre Direktörü Fatih Erdem, Sorgun Kaymakamı Mustafa Altınpınar ve İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yazıcı katılım gösterdi.

Trans Anadolu Doğal Gaz Boru Hattı Projesi’nin (TANAP), Sosyal ve Çevresel Yatırım Programları (SEIP) kapsamında Yozgat’ın Sorgun ilçesinde desteklenen 8 farklı proje toplu bir açılış töreniyle duyuruldu. Eğitim ve çevre alanlarının yanı sıra engelli yurttaşları sosyal yaşamlarında destekleyeme yönelik projelerin de tanıtıldığı toplantıya TANAP Kalite, İş Sağlığı Güvenliği, Sosyal ve Çevre Direktörü Fatih Erdem, Sorgun Kaymakamı Mustafa Altınpınar ve İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yazıcı katıldı.

TANAP’ın hibe çağrısı kapsamında desteklenen sekiz proje; Sorgun Kaymakamlığı Köylere Hizmet Götürme Birliği’nin “Çevre Kirliliğine Son Pırıl Pırıl Sorgun”, Sorgun Şehit Hamza Uludağ Anaokulu “Okul Aile Birliği Okulumun Bahçesi Eğitim Parçası”, Sorgun Yunus Emre İlkokulu Okul Aile Birliği “Taşımalı Öğrencilerin Eğitim Ortamlarının İyileştirilmesi”, Sorgun Mevlüde Ahmet Doğanay Fen Lisesi Okul Aile Birliği “Genç Beyinler Laboratuvarda Buluşsun”, Sorgun Agahefendi İlkokulu Okul Aile Birliği “STEM Eğitimi”, Sorgun Şehit Önder Muratoğlu İlkokulu Okul Aile Birliği “Spor Salonu ve Zeka Oyunları Sınıfı Yapımı”, Sorgun Engelliler Umut Spor Kulübü Derneği “Sahada Engeller Ortadan Kalkıyor”, Sorgun Belediyesi “Engelli Parkıyla Engellilerin Kaldırılması Projesi” için yapılan çalışmaların sonuçları yerinde yapılan ziyaretlerle görüldü.

Sorgun genelinde 3 bin kişinin doğrudan faydalandığı ve yalnızca bu alana aktarılan 1 milyon 744 bin 838 TL bütçe ile Sorgun’da eğitim ortamlarının iyileşmesine destek olundu.

Kaynak: Bültenler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Pin It on Pinterest