Termik Santraller Çalıştayı ile sorunlara çözüm aranacak

TEMİZ KÖMÜR TEKNOLOJİLERİ FUARI BAŞLIYOR

YERLİ KÖMÜRÜN GELECEĞİ TARTIŞILACAK

Kömür Üreticileri Derneği (KÖMÜRDER) tarafından Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı’nın desteğiyle bu yıl üçüncüsü düzenlenen Temiz Kömür Teknolojileri Çalıştayı ve Fuarı, 18-19 Nisan 2019 tarihlerinde İstanbul’da gerçekleşecek. Yerli kömür üretiminin en çevreci teknolojilerle nasıl artırılabileceğinin tartışılacağı Çalıştay ve Fuar kapsamında sektörün sorun ve çözüm önerileri de masaya yatırılacak.

Kömür üretimi ile kömürden elektrik üretiminde aktif rol oynayan özel sektör ve kamu kurumlarının temsilcileri, yurt içi ve yurt dışındaki uzmanlar, üniversite ve AR-GE kuruluşları, finans uzmanları, madenciler, santral yatırımcıları ile madencilik sektöründe ürün veya hizmet sunan tedarikçiler 3. Temiz Kömür Teknolojileri Çalıştayı ve Fuarı’nda bir araya gelecek.

Termik Santraller Çalıştayı ile sorunlara çözüm aranacak

3. Temiz Kömür Teknolojileri Çalıştayı ve Fuarı kapsamında bu yıl ilk kez Termik Santraller Çalıştayı da düzenlenecek. Ülkemizdeki termik santrallerin her boyutuyla gündeme geleceği çalıştay kapsamında; yerli ve milli projeler, çevreci teknolojiler, iş sağlığı ve güvenliği gibi birçok konu tartışılacak.

ICCS 2019 Ödülleri sahiplerini bulacak

KÖMÜRDER tarafından sektöre, ülke ekonomisine ve çevreye katkıda bulunan sektör temsilcilerini desteklemek ve teşvik etmek amacıyla düzenlenen ICCS 2019 Ödülleri de 3. Temiz Kömür Teknolojileri Çalıştayı ve Fuarı’nda sahiplerini bulacak.

İstanbul Pullman Kongre Merkezi’nde gerçekleşecek Temiz Kömür Teknolojileri Çalıştayı ve Fuarı hakkında daha detaylı bilgi almak isterseniz www.cleancoalsummit.org adresini ziyaret edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Pin It on Pinterest