Türk Prysmian Kablo’nun CEO’su Cinzia Farisè, “Türkiye’yi Yarınlara Bağlıyoruz”

Enerji sektörünün devlerini bir araya getiren EIF Uluslararası Enerji Kongresi ve Fuarı’nın 12’ncisi 6-8 Kasım tarihleri arasında Ankara Congresium’da düzenlendi. Enerjinin tüm dallarının ele alındığı fuarda yerini alan Türk Prysmian Kablo, enerji sektörüne sunduğu solar kablolarıyla güneş enerjisinin önemine dikkat çekti. Türk Prysmian Kablo’nun CEO’su Cinzia Farisè, “Türkiye’yi Yarınlara Bağlıyoruz” misyonları çerçevesinde enerji iletimi ve dağıtımı alanında Türkiye’ye rekabet avantajı yaratan çözümler geliştirdiklerini söyledi.

6-8 Kasım tarihleri arasında Ankara Congresium’da düzenlenen “EIF–12. Uluslararası Enerji Kongresi ve Fuarı” enerji sektörünün ulusal ve uluslararası temsilcilerini, sektör paydaşlarını ve karar alıcıları bir araya getirdi. 10 binden fazla ziyaretçiye ev sahipliği yapan Türkiye’nin en büyük karma enerji organizasyonunda Türk Prysmian Kablo sektöre sunduğu yeni ürün ve son teknolojilerini tanıttı. Fuarda, Bursa, Mudanya’daki fabrikasında enerji, fiber ve haberleşme kablolarının yanı sıra solar kablolar da üreten şirket, yenilenebilir enerjide Türkiye’nin potansiyeline dikkat çekti. Türk Prysmian Kablo Endüstriyel Satışlar Müdürü Canberk Belibağlı da fuar kapsamında düzenlenen ‘Yeni dönemde güneş enerjisi sektörünün beklentileri” isimli oturumda bir konuşma yaptı ve güneş enerjisi santrallerinde kullanılan kabloların sistem verimliliği açısından önemine işaret etti.

“Ürettiği kablolarla dünyayı birbirine bağlıyor”

Türk Prysmian Kablo’nun CEO’su Cinzia Farisè, “Türk Prysmian Kablo olarak, enerji sektöründe de lider ve tercih edilen kablo tedarikçisi kimliğine sahibiz. Türkiye’nin en prestijli projelerinde Türk Prysmian Kablo imzası var ve bundan gurur duyuyoruz. Bu başarımızın arkasında, kullanıcı ve endüstri ihtiyaçlarına göre, dünyadaki değişik zorlu coğrafya, çevre ve kullanım şartlarına uygun yenilikçi, rekabetçi, yüksek performanslı çözümler geliştirme kabiliyetimiz ve uzmanlığımız var. Uzun yıllara dayanan bilgi birikimimizi, çözümlerimizi ve ürünlerimizi onların bir çözüm ortağı olarak müşterilerimize sunarak, onlara katma değer sağlıyor, sektörümüze de öncülük ediyoruz. Türkiye’yi Yarınlara Bağlıyoruz” misyonumuz çerçevesinde enerji alanında da Türkiye’ye rekabet avantajı yaratan çözümler geliştirmeye devam edeceğiz.” dedi.

Türk Prysmian Kablo Endüstriyel Satışlar Direktörü Mert Erden ise, “Türk Prysmian Kablo olarak çalışmalarımızla ülkemizin geleceğine yatırım yapmayı sürdürüyoruz. Dünyanın en büyük kablo üreticisi olan bir grubun Türkiye operasyonu olarak, 2000’li yılların başından bu yana, tüm dünyada güneş enerjisi kablolarıyla ilgili elde ettiğimiz bilgi birikimi ve tecrübemiz ile başarılı çalışmalara imza atıyoruz. Yenilenebilir enerji içerisinde özellikle güneş enerjisi son yıllarda yükselen trendi ile dikkat çekiyor. Ülkemizdeki kurulu güneş enerjisi kapasitesinin artışı da bunun en net göstergesi. Ülkemizde gelişime çok açık olan güneş enerjisi sektörüne yatırımlarımızı sürdürüyor ve solar kablolarımız ile hem dünyanın hem de işletmelerin yararına olacak yenilenebilir endüstri ortağı projeler sunmayı amaçlıyoruz. Türkiye’nin yenilenebilir enerji anlamında kendine daha fazla yeten, üreten bir ülke olması ve rekabette öne çıkması için Türk Prysmian Kablo olarak yerli ve yenilikçi üretim potansiyelimizle, tam destek olmaya devam edeceğiz.” dedi.

“Mudanya’da 22 bin farklı kablo üretiliyor”

Teknoloji ve üretim kapasitesini artırmak için 1964 yılından bugüne dek birçok yatırım yapan Türk Prysmian Kablo, Mudanya’daki fabrikasında 22 bin farklı kablo üretebiliyor. 220 kV’a kadar tüm enerji kabloları, 3.600 çifte kadar bakır iletkenli haberleşme kabloları, fiber optik kablolar, endüstriyel uygulamalarda kullanılan özel yapıdaki kablolar da Türk Prysmian Kablo’nun imzasını taşıyor.

Kaynak: Energyworld Bülten

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Pin It on Pinterest