Türkiye Rüzgâr Enerjisi Birliği (TÜREB), Ankara’da gerçekleştirilen 12.Genel Kurul’unda yeni yönetimini seçti

Türkiye Rüzgâr Enerjisi Birliği (TÜREB), Ankara’da gerçekleştirilen 12.Genel Kurul’unda yeni yönetimini seçti.


Rüzgâr enerjisi sektörünün bir araya geldiği toplantıda, Hakan YILDIRIM başkanlığındaki yeni yönetim; sektörün farklı özellikteki firma ve kurumlarını en geniş şekilde temsil etmek üzere oluştu.

Üç yıllık yeni dönemde, Türkiye’de kurulu rüzgâr gücünün artış göstermesi, ar-ge, yerlilik ve yatırımların sürdürülmesi, YEKA’lar, hibrid santraller, enerji depolama entegrasyonu gibi konuları gündemine alan yeni yönetim, akademi ve kamu kurumlarıyla eşgüdümlü faaliyetleri hedefleyecek.
 

Yönetim Kurulu Başkanı Hakan YILDIRIM açıklamasında: “Türkiye Rüzgâr Enerjisi Birliği’nin yönetim kurulu başkanı olarak hizmet etme fırsatı benim için büyük bir onurdur. Sayın Ataseven’den bayrağı devralmaktan kıvanç duyuyorum ve devam eden başarımıza olumlu katkılarda bulunmak için sabırsızlanıyorum. Yönetim kurulumuzun etkileyici üyeleri, özverili personelimiz ve başarımız için çok önemli olacak olan TÜREB üyelerimiz ile birlikte yapacağımız çalışmaları dört gözle bekliyorum.”
 
TÜREB Genel Sekreteri Güray EROL, dünyada olduğu gibi ülkemizde de yenilenebilir enerjide yeni bir dönemin başladığına vurdu yaparak: “ Rüzgâr enerjisi sektörünün özellikle 2020 sonrası döneme dair hazırlıkları, izin süreçlerinin sadeleştirilmesi ve proje finansmanı için gerekli adımlar, yönetimi üstlenen ekibimizin önceliği olacaktır. Bu amaçla, sektörün tüm paydaşlarını temsil edecek, farklı alanlarda çalışabilecek çok yönlü bir liste oluşturduk.”
 
“Yeni Dönemin Rüzgârı” söylemiyle yola çıkan yönetim ekibi, enerji sektöründeki küresel gelişmeleri yakından takip ederek ülkemizin yerli ve milli kaynaklarından olan rüzgâr enerjisinden daha etkin şekilde yararlanılması için sektörün ve ülkemizin geleceğine katkıda bulunmayı arzu etmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Pin It on Pinterest